Środa, 06 Grudzień 2023 r. ,   Jaremy, Mikołaja

Olejek arganowy - naturalny preparat na trądzik

   0
Olejek arganowy pozyskuje się z z nasion owoców drzewa arganowego, które od wieków tradycyjnie hoduje się w Maroku. Ta pożyteczna substancja naturalna charakteryzuje się licznymi zaletami, coraz bardziej docenianymi zarówno w diecie, jak i w kosmetyce. Preparaty z olejem arganowym mają zastosowanie w zwalczaniu trądziku, dzięki kilku unikalnym właściwościom tego niezwykłego produktu.

Kosmetyki naturalne z zawartością olejku arganowego wpływają na regulację produkcji sebum, dzięki czemu pozwalają tonować poziom przetłuszczenia skóry. Z czasem prowadzi to do zmniejszenia nasilenia trądziku. Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości substancji oleistych, ten olejek zupełnie nie blokuje porów w skórze, nie przyczynia się on więc do powstawania krost.

Dzięki zawartości naturalnych składników odżywczych, takich jak antyoksydanty i witaminy, olejek arganowy łagodzi stan zapalny skóry i wykazuje aktywność bakteriobójczą. Mieszkańcy Maroka wykorzystywali te jego właściwości do leczenia ran i ukąszeń owadów. Te same cechy idealnie sprawdzą się w zwalczaniu uciążliwego trądziku.

Naturalne składniki oleju arganowego pomagają nawilżać i odżywiać podrażnione, zmęczone komórki skóry trądzikowej, przyspieszając jej regenerację i redukując bliznowacenie tkanki spowodowane przewlekłym trądzikiem.

Olejek arganowy poprawia wchłanialność innych składników kosmetyku, dzięki czemu poprawia się ich wydajność. Właściwie dobrana kombinacja substancji przeciwtrądzikowych wykaże działanie synergistyczne - mieszanka zadziała dużo skuteczniej, niż oddzielne stosowanie pomocnych ekstraktów.

Dzięki tej unikalnej właściwości oleju arganowego, najlepiej w walce z trądzikiem sprawdzą się kosmetyki bio. Dzięki ich zastosowaniu, olej pomoże w transporcie do tkanek skórnych wyłącznie korzystnych substancji, zamiast niepotrzebnych, a wręcz niekiedy szkodliwych chemikaliów.

Leczenie trądziku za pomocą antybiotyków i hormonów nie zawsze jest skuteczne, a nieraz wiąże się z nieprzyjemnymi objawami ubocznymi. W trudnych przypadkach nie da się go uniknąć. Warto więc zacząć stosować kosmetyki naturalne z olekiem arganowym. Regularna aplikacja naturalnego preparatu może rozwiązać problem trądziku lub wspomóc klasyczną terapię medyczną.